informacje o naszej placówce dydaktyczno-wychowawczej

Metody pracy

Jako placówka dydaktyczno-wychowawcza mamy za zadanie wspierać i stymulować dziecięcą ciekawość świata staramy się więc wykorzystywać różnorodne metody pracy, gdyż wiemy, że tylko w ten sposób można właściwie zadbać o wszechstronny rozwój dzieci.
W Akademii Przedszkolaka wykorzystujemy tradycyjne i nowatorskie metody pracy z dziećmi.

Dwa warianty pobytu dziecka w naszej placówce przedszkolnej:

Czesne I wariant:

• pobyt dziecka w godzinach 6:30 – 13:00,
  • 2 posiłki – śniadanie i obiad,
  • zajęcia programowe,
  • zajęcia dodatkowe oferowane w ramach czesnego przewidziane w tych godzinach,
  • wpisowe (bezzwrotne) płatne z chwilą podpisania umowy.

Czesne II wariant:

• możliwy pobyt dziecka w godzinach 6:30 – 18:00,
  • 4 posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek, II podwieczorek,
  • zajęcia programowe,
  • zajęcia dodatkowe oferowane w ramach czesnego,
  • wpisowe (bezzwrotne) płatne z chwilą podpisania umowy.

Zajęcia dodatkowe

Chcąc wyjść poza ramy zajęć obowiązkowych oferujemy Państwu również zajęcia dodatkowe w ramach czesnego:

• J. angielski – codziennie
  • Zajęcia umuzykalniające – 2 razy w tygodniu
  • Gimnastyka korekcyjna – 2 razy w tygodniu
  • „Kuchcikowo”
  • „Akademia Odkrywców” – zajęcia eksperymentalne
  • „Akademia Podróżników” – cykl zajęć poświęcony podróżom
  • Wycieczki
  • Zajęcia teatralne (przygotowywanie przedstawień okolicznościowych)
  • „Mądre Przedszkole Czyta Dzieciom” – w ramach akcji cała Polska czyta dzieciom Fundacji ABC XXI wieku – codzienne czytanie dzieciom literatury

Dodatkowe atrakcje w ramach czesnego:

• spotkania z ciekawymi ludźmi, przedstawienia teatralne, koncerty, udział w konkursach, uroczystości okolicznościowe, bal karnawałowy

Zajęcia i atrakcje dodatkowo płatne:

• logopedia
  • karate
  • robotyka
  • tańce

W trosce o prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny pragniemy zapewnić naszym najmłodszym Przedszkolakom czas na relaks, w związku z czym zachęcamy ich do odpoczynku po obiedzie.

Wiemy, że taki czas jest dzieciom bardzo potrzebny, dlatego biorąc pod uwagę ich indywidualne potrzeby oraz wiek staramy się tworzyć jak najlepsze warunki do snu lub chwili relaksu przy muzyce, słuchowiskach lub bajkach czytanych.

Jednym z atutów naszego przedszkola jest niewątpliwie posiadanie własnej kuchni, w której nasze wspaniałe Kucharki – przygotowują pyszne domowe posiłki, uwzględniając indywidualne potrzeby żywieniowe naszych przedszkolaków.

Posiłki są urozmaicane tak by zaspokoić podniebienia wszystkich naszych milusińskich, jak również zapewnić im dostarczenie niezbędnych składników odżywczych oraz wykształcać już od najmłodszych lat prawidłowe nawyki żywieniowe.